SMA Intersolar 2018
14.06.2018

Intersolar 2018 Münih: SMA, Modern Enerji Dünyası İçin Geleceğe Yönelik Çözümlerini Sergiliyor

SMA, Intersolar Europe 2018 ’de En Yeni Ürünlerini Tanıtacak

Güneş enerjisi sektörünün küresel olarak en önemli etkinliklerinden biri olan Intersolar Europe, 20 – 22 Haziran 2018 tarihlerinde Münih’te düzenlenecek. SMA Solar Technology AG (SMA), her sene olduğu gibi güneş enerjisi alanındaki yeni ürün ve çözümlerini bu fuarda ziyaretçileri ile buluşturacak. Geleceğin enerji arzı nelere ihtiyaç duyacak? Farklı enerji sektörlerini birleştirmek için hangi çözümler geliştiriliyor? Hangi yeni ürünler pazarda yerini alacak ve neden tercih edilecekler? Bu soruların cevapları ve daha fazlası için SMA'nın 3. Hol, B3.210 No’lu standını ziyaret edebilirsiniz.

SMA standında bir çok yeni ürün dikkatleri üzerine çekecek. Bunlardan Intersolar 2018 Smarter E Award ödülü adaylığı bulunan ennexOS enerji yönetim platformu, kendi enerjisini üretip tüketim optimizasyonu yapmak isteyen ticari işletmelere yeni fırsatlar sunmaktadır.

Evsel PV sistemlerine yönelik daha güçlü inverterleri ile güneşten maximum verimi alabileceğiniz Sunny Tripower 3.0-6.0, SMA tarafından sunulan en düşük güçlü üç fazlı inverterler olma ünvanına sahiptirler. Parsiyel gölgelenmenin ve optimizasyon ihtiyacının bulunduğu yerlerde TS4-R akıllı modül teknolojisi (optimayzır) sizlere büyük avantajlar sunmaktadır. İzleme ünitesi hali hazırda yeni Sunny Tripower inverterler içerisine entegre edilmiş vaziyettedir.

1500V teknolojisine sahip 150kW’lık yeni dizi inverter Sunny Highpower Peak3, kendine özgü tasarımı ve boyutları sayesinde proje uygulama safhasında çok ciddi bir kurulum kolaylığı sağlamaktadır.

Büyük ölçekli projeler için 1500V teknolojisine uygun çözümlerine bir yenisini ekleyen SMA, 3000kW çıkış gücüne sahip Sunny Central 3000-EV inverterünü pazara sunmuştur. Bu inverterlerden 2 tanesini tek bir konteynıra trafo ve OG ekipmanları ile birlikte ekleyerek 6MW’lık komple sistem çözümüne ulaşmış ve yüksek DC/AC yüklenme oranı sayesinde minimum LCoE’yi elde etme imkanına sahip olmuştur.

Esnek data ve sinyal arayüzü sayesinde SMA Power Plant Manager, ennexOS enerji yönetim platformuna kolayca erişilmesini sağlamaktadır. PV sistem operatörleri, bu teknoloji sayesinde çalışmalarını daha güvenilir ve verimli yapabilmektedirler.

Evsel, ticari ve büyük ölçekli tüm uygulamalar için batarya çözümlerini de sergileyecek olan SMA, Sunny Boy Storage 3.7-6.0, Sunny Tripower Storage ve Sunny Central Storage ürünlerini görmeniz için sizleri Münih Intersolar 2018’e bekliyor.

www.sma-sunny.com/en/sma-highlights-at-intersolar-2018/