SMA Solar Technology AG

Group Compliance

SMA'da Compliance

Compliance, salt yasal taleplere uyulmasından daha fazlası. Dürüst, sorumluluk sahibi ve yasal düzene uygun kültürümüzün korunması SMA'nın başarısının devamı açısından belirleyicidir.

Strateji

SMA'da Compliance işi çalışanlara tedbiren sadece hukuksal açıdan değil, aynı zamanda kültürümüz bağlamında doğru davranışa yöneltmeyi hedeflemektedir. Hedef, çalışanların bilgilerini kendi çalışma rutinlerinde kendileri için geçerli kurallar ve süreçler üzerinden bizzat uygulamaları ve daima kurallara uygun davranmalarıdır.

Bu amaç için Compliance Ekibi, sürekli olarak yeni taleplere adapte edilen SMA Compliance Management System'i geliştirdi. Bu şunlardan oluşuyor:

  • tüm çalışanlar için holding çapında bağlayıcı olarak geçerli davranış kuralları,

  • yolsuzlukla mücadele ve kartel hukuku da dahil olmak üzere çeşitli konularda dahili yönetmelikler ve süreçler (bkz. Yolsuzluğu önlemeye dair açıklama),

  • bilgi aktarımı ve çalışanların duyarlılaştırılması için düzenli yüz yüze ve uzaktan eğitimler ve

  • Compliance-Helpline ve SMA Speak-Up Line da dahil olmak üzere kolay erişilebilir iletişim araçları.

Çalışanlar için davranış kuralları

SMA Davranış Kuralları, SMA'nın Compliance Management System'inin temelini oluşturur. Kurallar değerlerimizi somutlaştırır ve bunları yönetim kuruluna, idari personele ve SMA'daki her kişiye açık ve net davranış talepleri olarak şekillendirir.

Bu kurallar ile sadece şirketin iradesinin değil, aynı zamanda tüm yasal ve hukuki gereklilikleri tamamen gerçekleştirme ve bunlara uyma taahhüdümüzün de altını çiziyoruz. Bunun yanı sıra her zaman etik açıdan doğru, dürüst ve sürdürülebilir davranarak, şirket sorumluluğumuzu gözetiyoruz ve başkalarına saygılı davranarak kurumsal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

İndir

Çalışanlar için davranış kuralları

Çalışanlar için davranış kuralları

Şimdi indir

İrtibat ve İletişim

Etkili bir Compliance için anahtar iletişimdir. Compliance Ekibi düzenli eğitimlerin yanında hem çalışanlara hem de harici kişilere SMA Davranış Kuralları ile ilgili sorular sorma ya da kuralların, dahili yönetmeliklerin veya yasaların olası ihlalleri ile ilgili şüpheleri durumunda kendini ifade etme olanağı tanıyor.

Böyle bir sorunuz ya da böyle bir maruzatınız varsa, lütfen sağdaki sayfada bulunan irtibat bilgilerini kullanarak SMA Compliance Ekibi'ne başvurun.

İletişim bilgileri

Compliance-Helpline

+49 561 9522 424242

Compliance@SMA.de

Speak-Up Line

Compliance Ekibi ile doğrudan görüşme yapmak istemiyorsanız, hatalı davranışları veya belirli riskleri SMA Speak-Up Line üzerinden bildirebilirsiniz. SMA Speak-Up Line App, Web veya telefon üzerinden erişilebilen bir iletişim aracıdır. Bu harici bir hizmet sağlayıcı tarafından işletiliyor ve çalışanların yanı sıra tüm harici kişiler için güvenli – aynı zamanda anonim – bir iletişim yolu sunuyor. SMA Speak-Up Line üzerinden sunulan tüm bildirimler sadece Compliance Ekibi'ne iletilerek burada gizli bir şekilde ele alınacak ve titiz bir şekilde kontrol edilecektir. Bilgiler için lütfen şurayı okuyunuz Hatalı davranışların bildirimi için SMA Yönetmeliği.

İndir

Diretriz para a denúncia de condutas inadequadas

Hatalı davranışların bildirimi için SMA Yönetmeliği

Şimdi indir

Veri koruma notlarını onayladıktan sonra Speak Up-Line'a ulaşabilirsiniz.